THREEISM ANDRZEJ JÓZEFÓW TRIO KONCERT W AM W GDAŃSKU

Jazz, funk, folk, piosenka poetycka...

THREEISM ANDRZEJ JÓZEFÓW TRIO KONCERT W AM W GDAŃSKU

Postprzez Kazimierz Zagórski » 18 kwi 2012, o 22:33

Obrazek
Materiał udostępiny przez Telewizję Internetopwą Gdynia


Threeism to nowy projekt muzyczny gitarzysty Andrzeja Józefów, który powstał we współpracy z dwoma trójmiejskimi muzykami młodego pokolenia - Sławkiem Koryzno na perkusji i Piotrem Lewańczykiem na kontrabasie. Zespół podczas swoich występów podejmuje próbę otwierania formy muzycznej na przestrzeń kolektywnej i polifonicznej Improwizacji.

Threeism to wykraczanie poza skrajności muzyki tonalnej, atonalnej - wykraczanie poza konceptualną i swobodnie improwizowaną sztukę muzyczną. Muzycy projektu oprócz kompozycji własnych niejednokrotnie i świadomie odwołują się do form piosenkowych, jak też interpretują wybrane dzieła współczesnej muzyki poważnej.

Sławek Koryzno - student w klasie perkusji Tomasza Sowińskiego na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Uczestnik wielu warsztatów muzyki jazzowej prowadzonych przez takich muzyków jak: Seamus Blake, Adam Makowicz, Ohad Talmor, Newsrell, The story. Członek Big Bandu Akademii Muzycznej w Gdańsku, a także innych formacji jazzowych, z którymi zdobył wiele nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. W roku akademickim 2010/2011 kontynuował studia w Escola Superior de Música, Artes e Espectáculo pod kierunkiem amerykańskiego perkusisty jazzowego Micheala Laurena.

Piotr Lewańczyk - kontrabasista i gitarzysta basowy. Dyplomant Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie kontrabasu klasycznego. Od 2004 roku współpracuje z Teatrem im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Brał udział w wielu projektach muzycznych i festiwalach jazzowych m. in: Jazz Jantar 2009 wraz z zespołem Mainstream Quintet, Jazz Jantar 2010 wraz z Homemade Quartet, Jazz nad Motławą wraz z formacją Andrzej Józefów & Marcin Stefaniak Quartet, "Mozartiana" wraz z zespołem Cezarego Paciorka. Oprócz wyżej wymienionych współpracował również z: Tomaszem Łosowskim, Krystyną Stańko, Dominikiem Bukowskim, Maciejem Sikałą, Grzegorzem Nagórskim, Krzysztofem Paulem, Adamem Tkaczykiem, Marcinem Gawdzisem i innymi.

Andrzej Józefów - gitarzysta, kompozytor. Student Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie gitary Macieja Grzywacza. Współpracował m. in.: z Teatrem Dramatycznym w Elblągu , Big Bandem Leszka Kułakowskiego, Big Bandem Aleksandry Tomaszewskiej, Corner Quartet, z zespołem Mechaniczna Pomarańcza. Występował na wielu krajowych i międzynarodowych festiwalach m.in.: Jazz Jantar, Komeda Jazz Festiwal, Litvinov Jazz Festival (Czechy), Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Big Band Festiwal w Nowym Tomyślu. Koncertował w Niemczech, Czechach, UK, na Ukrainie.
Kazimierz Zagórski
Avatar użytkownika
Kazimierz Zagórski
Administrator
 
Posty: 306
Dołączył(a): 22 sty 2010, o 00:15
Lokalizacja: Gdańsk.

Powrót do Podcasting muzyczny bardziej buffo.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron