Promocja albumu "Ruiny. Fotografie Wiesława Gruszkowskiego".

Filmy polecone przez partnerów Radia Patrycjusz lub zapożyczone z uwagi na ich gdańskość treść i wartość.

Promocja albumu "Ruiny. Fotografie Wiesława Gruszkowskiego".

Postprzez Kazimierz Zagórski » 16 gru 2012, o 19:40

Materiał autorstwa Ewy Kowalskiej pochodzi ze strony jej blogu IBedeker.Album, który powstał staraniem Fundacji Karrenwall z Gdańska i Wydawnictwa VIA z Torunia, zawiera 155 fotografii wykonanych w latach 1945-47, przez 25-letniego wówczas studenta architektury, dzisiaj emerytowanego profesora Politechniki Gdańskiej - Wiesława Gruszkowskiego. Ciekawy temat i osobowość profesora sprawiły, że na brak gości organizatorzy spotkania nie mogli narzekać;)

Gospodarzem wieczoru był Jerzy W. Wołodźko z Fundacji Karrenwall - wykonawca projektu graficznego albumu. Zapowiedział cykliczne wydawanie albumów "Przemyśleć miasto", poświęconych poszczególnym fotografom Gdańska i samego miasta.
Clou programu stanowiła prelekcja Wiesława Gruszkowskiego, po której z bohaterem wieczoru rozmawiał Jacek Dominiczak. W przerwie pomiędzy wydarzeniami odbyło się króciutkie losowanie, w wyniku którego został ogłoszony werdykt w iBedekerowym konkursie. Ufundowany przez wydawnictwo album, z rąk Jerzego W. Wołodźko, odebrała Marcela Szwonka.

Zbiór fotografii zrujnowanego Gdańska, to kolejna, po albumie "Rudolf Th. Kuhn - fotografa krajobrazu, architektury i morza", obowiązkowa pozycja w biblioteczce każdego miłośnika Gdańska, która ukazała się na księgarskim rynku dzięki aktywności Fundacji Karrenwall i Wydawnictwa VIA.
Wiesław Gruszkowski o odbudowie Gdańska cz. I


Wiesław Gruszkowski o odbudowie Gdańska cz. IIWiesław Gruszkowski o odbudowie Gdańska cz. III


Wiesław Gruszkowski o odbudowie Gdańska cz. IVWiesław Gruszkowski o odbudowie Gdańska cz. V
Kazimierz Zagórski
Avatar użytkownika
Kazimierz Zagórski
Administrator
 
Posty: 306
Dołączył(a): 22 sty 2010, o 00:15
Lokalizacja: Gdańsk.

Powrót do Wideo. Filmy i filmiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron