Strona 1 z 1

Tomasz Błyszkosz: 20 lat konserwacji gdańskich zabytków.

PostNapisane: 13 sty 2011, o 12:05
przez Kazimierz Zagórski
Gdańska Galeria Fotografii działająca w ramach Muzeum Narodowego w Gdańsku zorganizowała edukacyjny cykl spotkań z twórcami kultury pod Być częścią fotografii Gdańszczan: Co to znaczy? w ramach projektu Album Dla Gdańska.
Zaproszeni twórcy w trakcie swoich wykładów prezentują różnorakie aspekty swojego osobistego zaangażowania lub działań twórczych związanych ze środowiskiem miasta oraz swojego sposobu wypełniania zawartości pojęciowej tytułu spotkań pod tym wspólnym tytułem.
Radio Patrycjusz uczestniczyło w jednym ze spotkań, którego bohaterem i prelegentem był pan Tomasz Błyskosz: architekt i konserwator zabytków gdańskich, który wygłosił wykład pod tytułem „20 lat prac konserwatorskich przy gdańskich zabytkach”. Tomasz Błyskosz dokonał analizy prac konserwatorskich kilku subiektywnie wybranych przez siebie zabytków, przedstawiając także zmiany w podejściu do zagadnień konserwacji zabytków na przestrzeni lat.
Oto relacja dźwiękowa z tego wykładu.
Wykład oczywiście był ilustrowany slajdami, stąd nie stanowi pełnego obrazu tego wydarzenia ale warstwa słowna w wysokim stopniu wyrażą treść przekazu prelegenta.


Poniżej podcast realcji z wykladu Tomasza Byskosza.
Odtwarzanie muzyki z playlistamiFotorelacja

Obrazek
Tomasz Błyskosz


Obrazek
Tomasz Błyskosz


Obrazek
Słuchacze wykładu obecni w Galerii Fotografi.