VAT na książki

VAT na książki

Postprzez http » 2 wrz 2010, o 22:32

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 24 grudnia 2009 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług (Dz.U. 2009, nr 224, poz. 1799, § 39) z dniem 1 stycznia 2011 przestanie obowiązywać zerowa stawka VAT na kiążki i czasopisma specjalistyczne.
Nietrudno się domyślić, że wprowadzenie 22% stawki VAT spowoduje wzrost cen książek, które już teraz pozostają poza możliwościami finansowymi wielu osób.
Jednocześnie według Instytutu Książki i Czytelnictwa Biblioteki Narodowej poziom czytelnictwa w Polsce jest najniższy od początku historii badań (czyli od początku lat 90.). Ostatnie badanie wykazało, że 62% Polaków nie miało przez rok kontaktu z żadną książką.
Nie zapominajmy też, że wzrost stawki VAT na książki to ogromny cios dla szkolnictwa oraz dla nauki, czyli dla dziedzin stanowiących główne filary rozwoju państwa, w tym także rozwoju gospodarczego.
Los polskiej książki zależy dziś od decyzji krajów Unii Europejskiej - zróbmy wszystko by ta decyzja była dla nas korzystna!
http
 
Posty: 7
Dołączył(a): 5 cze 2010, o 22:11

Powrót do Literatura.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron