Strona 1 z 1

Sławomir Tomasik- "The Power of Polish Violin". Cz. 1.

PostNapisane: 6 mar 2014, o 19:18
przez Kazimierz Zagórski
Radio Patrycjusz prezentuje po raz kolejny twórczość interpretacyjną i wykonawcza skrzypka Sławomira Tomasika, którego album zawierający duetową twórczość Karola Szymanowskiego na skrzypce i fortepian prezentowano wcześniej na stronach RadPata.
Sławomir Tomasik, jest profesorem Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, i z misjonarskim zapałem prezentuje twórczość skrzypcową polskich kompozytorów, traktując to jak swego rodzaju misję. Ocala w ten sposób od zapomnienia kompozycję znakomitych polskich twórców różnych epok, mniej znaną niż twórczość Henryka Wieniawskiego, Karola Szymanowskiego czy potem Grażyny Bacewicz. W audycji poniżej nagrania z drugiego krążka dwupłytowego albumu pod tytułem „The Power of Polish Violin” oraz dwie pierwsze części wywiadu z artystą.
Album został nominowany do nagrody "FRYDERYKI 2014.
Wkrótce, w miarę możliwości, nagrania z pierwszej płyty oraz dwie pozostałe części rozmowy ze Sławomirem Tomasikiem

W audycji usłyszymy:

1. Mały Koncert Polski Bartosza Kowalskiego w wykonaniu Sławomira Tomasika skrzypce z kadencją tego artysty k któremu towarzyszyła orkiestra i „Subito Strings” pod dyrekcją kompozytora
2. Allegro Koncertowe g – moll Ignacego Jana Paderewskiego w wykonaniu Sławomira Tomasika z jego kadencją i towarzyszącego na fortepianie Roberta Morawskiego.


Obrazek

Obrazek


Poniżej w odtwarzaczu podcast tej audycji.