Keiko Nishizu. Recital w Radio Gdańsk 08.05.2013 r.

Muzyka gdańskich wykonawców do odsłuchania.

Keiko Nishizu. Recital w Radio Gdańsk 08.05.2013 r.

Postprzez Kazimierz Zagórski » 22 paź 2013, o 12:07

Z wielką przyjemnością ale także z poczuciem winy wobec Pani Justyny Philipp, kierującej organizacją promująca muzykę współczesną pod nazwą Amici Della Musica Nuova, mam przyjemność zaprezentować retransmisję recitalu japońskiej pianistki Pani Keiko Nishizu, która na zaproszenie tej organizacji, wystąpiła w studiu Radia Gdańsk 8 maja 2013 roku. Audycja ta miała ukazać się już czerwcu 2013, a tym czasem publikuję te nagrania dopiero teraz. To wyjaśnia mój wyrzut sumienia i konieczne przeprosiny.
Podczas swojego recitalu pianistka wykonała kilka utworów Fryderyka Chopina, trzy kompozycje znakomitego polskiego twórcy i wirtuoza gitary - Gerarda Drozda oraz wiązankę tradycyjnych melodii japońskich w opracowaniu na fortepian.
Na stronie internetowej tej fundacji pozwolę sobie zaproponować zapoznanie się komentarzem, mojego autorstwa do tego wydarzenia

Program recitalu Keiko Nishizu, wykonanego w dniu 8 maja 2013 r, w Radio Gdańsk.

Obrazek

Poniżej podcast zawierający tę audycję.
↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

Wywiad z Keiko Nishizu przeprowadzony w Radio Gdańsk przez Martynę Kułakowską.

O kompozytorze Gerardzie Droździe.

About Gerard Drozd in English.

Fotografie:

Załączniki
Wywiad z Gerardem Drozdem.pdf
Wywiad z Gerardem Drozdem.
(191.75 KiB) Pobrane 282 razy
Kazimierz Zagórski
Kazimierz Zagórski
Administrator

Powrót do Podcasting muzyczny serio.