Piotr Lachert - 16 Sonata per flauto e pianoforte

Muzyka gdańskich wykonawców do odsłuchania.

Piotr Lachert - 16 Sonata per flauto e pianoforte

Postprzez Kazimierz Zagórski » 13 lut 2010, o 20:44

Dzięki uprzejmości fundatora Gdańskiej Fundacji Twórców i Wykonawców Muzyki Wspłczesnej Pani Justyny Philipp, mam przyjmność w tym miejscu opublikować na "łamach" forum kompozycję Pana Piotra Lacherta "16 Sonata per flauto e pianoforte".
Piotr Lachert , Lachert Piotr de Peslin (ur. 1938), kompozytor, pianista, pedagog, dziennikarz muzyczny. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną w Warszawie w 1961, Wyższą Szkołę Muzyczną w Hanowerze w 1968 oraz Królewskie Konserwatorium w Brukseli w 1969. Założyciel i wieloletni dyrektor Théâtre Européen de Musique Vivante! (TEMV!) w Brukseli (1971-1991). Profesor Królewskiego Konserwatorium w Brukseli (1974-1978). Od 1974 członek Belgian School of New Consonant Music. Twórca Letter Music (komputerowego systemu komponowania muzyki). Od 1992 profesor kursu pedagogiki fortepianowej w Accademia Musicale Pescarese. Wykształcił ponad 1500 pianistów. Propaguje tzw. kreatywną metodę nauki gry na fortepianie (Méthode créative pour piano). Laureat III nagrody w Konkursie Paderewskiego w Bydgoszczy (1961), III nagrody Łódzkiej Wiosny Poetów (1969), nagrody Ghironda (1995). Wybrany Człowiekiem Roku 1992 przez International Biography Center w Oksfordzie.
Tworzy muzykę teatralną, kameralną, sonaty, koncerty na skrzypce i fortepian, opery (Aroma Tre). Nagrania artysty dostępne na płytach wytwórni Barrenreiter, Jobert, Alain Van Kerckhoven Editeur.

Justyna Maria Philipp
absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie fortepianu Ekateriny Popowej -Zydroń.
W świat muzyki wprowadził ją ojciec, uczeń Emmy Altberg, Tadeusza Szeligowskiego, Witolda Rudzińskiego i Stanisława Szpinalskiego w Konserwatorium Muzycznym w Wilnie, a następnie Marcel'a Maas'a w Conservatoire Royal de Musique de Bruxelles ,Kurta von Wolfurt'a w Goettingen oraz Jerzego Jasieńskiego w Konserwatorium Muzycznym w Bydgoszczy.
Brała udział w Seminarium Muzycznym - Weimar 1976, pod kierunkiem Amadeusza Webersinke - muzyka Jana Sebastiana Bacha i Aleksandra Icharewa z Leningradu - muzyka Sergiusza Rachmaninowa i Dymitra Szostakowicza. W latach 1983 -85 uczestniczyła w zajęciach Sabolcsa Esztenyi w Akademii Muzycznej w Warszawie.
Od 1998 do 2002 brała udział w Kursach Muzyki Dawnej
w Białymstoku prowadzonych przez Bronisławę Kawallę
i Leszka Kędrackiego z Warszawy oraz Międzynarodowych Kursach Mistrzowskich prowadzonych przez Piotra Lacherta z Accademia Musicale Pescarese z Italii.
Od 2000 roku nagrywa regularnie w Polskim Radio Gdańsk S. A. muzykę Piotra Lacherta (nagrała do tej pory 8 CD, a wśród nich CD dla dzieci). Ostatnio również dwie płyty z muzyką kameralną z Hanną Brzozowską i solową Tadeusza Bairda, Andrzeja Dutkiewicza i in.

Hanna Brzozowska urodziła się w 1972 roku.
Studia muzyczne ukończyła w 1996 r. w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie fletu Adama Łazarewicza. W trakcie studiów rozpoczęła pracę pedagogiczną w Zespole Szkół Muzycznych w
Gdańsku, rok później dodatkowo w Szkole Muzycznej w Gdyni.
Od 1997 r. jest członkiem Zespołu Muzyki Dawnej Capella Gedanensis. Wraz z zespołem koncertuje jako solistka w Polsce i za granicą. Brała udział w wielu kursach pedagogicznych i mistrzowskich -prowadzonych m. in. przez P. Mefano, i E. Sikorę,
podczas Mistrzowskiego Kursu Interpretacji Muzyki Współczesnej.
Ostatnio nagrała również w Polskim Radio Gdańsk S. A. z Justyną Philipp XVI Sonatę na flet i fortepian Piotra Lacherta, a także utwory na flet z fortepianem Wojciecha Kilara I Tadeusza Kasserna.

Jacek Puchalski reżyser nagrania.


Piotr Lachert - 16 Sonata per flauto e pianoforte
Part 1


Part 2.


Part 3 Part 3 e attacco Part 4

Załączniki
Pobrana klatka 3.jpg
Na fotografii Justyna Philipp.
Pobrana klatka 3.jpg (42.43 KiB) Przeglądane 1311 razy
Kazimierz Zagórski
Avatar użytkownika
Kazimierz Zagórski
Administrator
 
Posty: 306
Dołączył(a): 22 sty 2010, o 00:15
Lokalizacja: Gdańsk.

Powrót do Podcasting muzyczny serio.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron