Andrea Ferrante - miniatury muzyczne.

Muzyka gdańskich wykonawców do odsłuchania.

Andrea Ferrante - miniatury muzyczne.

Postprzez Kazimierz Zagórski » 16 kwi 2011, o 22:11

Z rekomendacji Pani Justyny Philipp, kierującej Gdańską Fundacją Twórców i Wykonawców Muzyki Współczesnej, prezentuję utwory Andrei Ferrante włoskiego kompozytora, aranżera i pedagoga muzycznego, które staraniem GFTiWMW w wersji fortepianowej na cztery ręce, zostaną niebawem nagrane przez Panie Justynę Philipp i Martynę Kułakowską.
Poniżej rencenzaja autorstwa Stanisławy Grażyńskiej z Polskiego Radia na temat wykonań utworów kompozytora przez pianistki Justynę Philipp oraz Martynę Kułakowską oraz na temat działalności Gdańskiej Fundacji Twórców i Wykonwców Muzyki Współczesnej.

"Claude Debussy powiedział: muzyka wkracza tam gdzie słowo jest "bezsilne”. Niezależnie od epoki i stylu ta dziedzina sztuki wciąż mocno przemawia do słuchacza.
Gdańska Fundacja Twórców i Wykonawcow Muzyki Współczesnej kończy działalność to przecież artyści z tym ruchem związani nie składają broni lecz kontynuować będą swoje ambitne zamierzenia pod egidą Gdańskiego Koła Miłośników Muzyki Współczesnej.
W ostatnim okresie aktywność Fundacji skupiała się na prezentacjach muzyki polskiej i włoskiej.W październiku mijającego roku w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk wystąpiła młoda, rokująca jak najlepsze nadzieje pianistka - Martyna Kułakowska. Przedstawiła utwory Fryderyka Chopina i Andrea Ferrante - współczesnego kompozytora z Italii. Odległość czasu i stylów autorów ogromna ale wyłonił się jeden wspólny mianownik-piękno melodyki. Byłam zaskoczona muzyką Ferrante.Wydaje się, że ze skali 12 –tonowej nic już nie sposób wykrzesać pozostając korzeniami w tradycji.
A jednak!!!
Frazy włoskiego twórcy są po prostu piękne, nie wydumane, ludzkie,płynące z głębokiej wyobraźni. Chciałabym mieć więcej okazji aby posłuchać innych jego artystycznych przemyśleń przeniesionych na papier nutowy.
Plany organizatorów obejmują m.in.polskie prawykonanie Koncertu na 2 fortepiany i orkiestrę Andrea Ferrante, dedykowanego Ennio Morricone, znanemu u nas głownie jako kompozytora muzyki filmowej. W partiach solowych wystąpią znana z szeregu prezentacji estradowych i nagrań muzyki współczesnej-Justyna Philipp oraz wspomniana Martyna Kułakowska.
Szykuje się więc wydarzenie muzyczne dużego formatu."Obrazek
Andrea Ferrante.

Poniżej podcast tej audycji.
Kazimierz Zagórski
Avatar użytkownika
Kazimierz Zagórski
Administrator
 
Posty: 306
Dołączył(a): 22 sty 2010, o 00:15
Lokalizacja: Gdańsk.

Re: Andrea Ferrante - miniatury muzyczne.

Postprzez aseret1 » 21 kwi 2011, o 20:31

To była uczta
aseret1
 
Posty: 29
Dołączył(a): 10 sie 2010, o 17:43

Re: Andrea Ferrante - miniatury muzyczne.

Postprzez ju.phil@wp.pl » 31 gru 2011, o 20:39

Drogi Panie Redaktorze.
Szczęśliwego Nowego 2012 Roku dla Pana i Najbliższych od Gdańskiej Fundacji Twórców i Wykonawców Muzyki Współczesnej i w moim imieniu.
Na Facebooku, w moim Profilu: Justyna Maria Philipp, jest recenzja o muzyce Andrea Ferrante wykonywanej w Polskim Radio Gdańsk. Nasze dokonania artystyczne i plany z jego muzyką zwoązane.

Proszę zatem o wklejenie tutaj tego tekstu. Będzie komplet informacji o tym Kompozytorze.
Do ! Siego Roku !
Justyna Maria Philipp (Justyna Philipp)
ju.phil@wp.pl
 
Posty: 33
Dołączył(a): 14 lut 2010, o 13:08

Re: Andrea Ferrante - miniatury muzyczne.

Postprzez Kazimierz Zagórski » 5 sty 2012, o 14:32

Przepraszam,
dopiero teraz zauważyłem ten wpis oraz zrozumiałem sens wcześniejszych informacji. Stonę uzupełniłem o tę recenzję.
Kazimierz Zagórski
Avatar użytkownika
Kazimierz Zagórski
Administrator
 
Posty: 306
Dołączył(a): 22 sty 2010, o 00:15
Lokalizacja: Gdańsk.


Powrót do Podcasting muzyczny serio.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron