Konkurs: "Istalacja w przestrzeni miejskiej"

Konkurs: "Istalacja w przestrzeni miejskiej"

Postprzez Kazimierz Zagórski » 31 sty 2010, o 17:07

KONKURS: "instalacja w przestrzeni miejskiej"
XI edycja Międzynarodowego Festiwalu ZDARZENIA im. Józefa Szajny (2-5.09.2010) kierowana jest do młodych, debiutujących artystów, którzy zechcą nadesłać na konkurs oryginalne projekty form teatralnych, plastycznych i muzycznych.

ZDARZENIA to forum dla różnorodnych kreacji z dopuszczeniem wszelkich technik i oryginalnych pomysłów, a zarazem jedyne miejsce w Polsce, gdzie można zaprezentować najbardziej nowatorskie pomysły artystyczne, łączące w jedną formę wysiłek twórczy studentów lub absolwentów różnych szkół artystycznych z kraju i zagranicy.
Organizatorzy pragną, aby festiwal stał się miejscem poszukiwań awangardowych kierunków estetycznych, które określą trendy sztuki XXI wieku. Oczekujemy wypowiedzi indywidualnych i grupowych projektów, również międzyuczelnianych – interdyscyplinarnych, które połączą w jedno dzieło wysiłek twórczy: aktorów, plastyków i muzyków, choreografów i scenografów.

Po raz kolejny formą dodatkową w trakcie konkursu XI Międzynarodowego Festiwalu ZDARZENIA im. Józefa Szajny jest instalacja w przestrzeni miasta. Do wyboru jest 10 lokalizacji na terenie miasta Tczewa. Każda z nich posiada opis zakresu działań, podstawowe wymiary i fotografie. Należy wybrać jedną i zaprojektować instalację w przestrzeni miejskiej, uwzględniając warunki przestrzenne, wymiarowe i funkcjonalne danej lokalizacji. Autor (zespół) wykonuje we własnym zakresie elementy projektowanej instalacji.
Organizatorzy konkursu zapewniają zakwaterowanie, transport elementów, narzędzia oraz pomoc w montażu we wcześniej ustalonym zakresie.

Karty zgłoszenia prosimy przesyłać na adres biura festiwalowego
BIURO FESTIWALOWE ZDARZENIA
83-110 Tczew, ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego 10
tel. /fax 0 (prefix) 58 530 31 10 58 530 31 10, tel. 0 509-847-528 0 509-847-528
e-mail: zdarzenia@zdarzenia.com.pl
Kazimierz Zagórski
Avatar użytkownika
Kazimierz Zagórski
Administrator
 
Posty: 306
Dołączył(a): 22 sty 2010, o 00:15
Lokalizacja: Gdańsk.

Powrót do Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron