Radio Patrycjusz prezentuje.

Pomysł, idea, misja.

Radio Patrycjusz prezentuje.

Postprzez Kazimierz Zagórski » 25 sty 2010, o 05:15

Doszedłem do wniosku, iż pośród tysięcy stacji internetowych, a pośród nich tych, które działają lokalnie, nie ma radiowej stacji internetowej, która zajmowałaby się całokształtem kultury i sztuki gdańskiej, zarówno w aspekcie bieżącego życia kulturalno-artystycznego przejawianego przez instytucje kulturalne i edukacji artystycznej finansowane z budżetu miasta Gdańska oraz inicjatyw niepublicznych, a także historycznego wymiaru tych zjawisk, które miały miejsce na przestrzeni wielokulturowej historii naszego miasta.
Kierowany tym przeświadczeniem powołałem do życia taką radiostację o dość pretensjonalnej nazwie Patrycjusz.

Nie ukrywam, iż jestem osobą działającą na zasadzie „maksimum zapału, trochę mniej kompetencji”, stąd liczę na osoby, które dysponują nie tylko zapałem, ale i wiedzą, i chciałyby poprowadzić przyszłe audycje poświęcone różnorakim zagadnieniem sztuki i kultury gdańskiej, w zgodzie jednak z założeniami programowymi „Radia Patrycjusz”, nie licząc na dochody z tego tytułu.
W proponowanej postaci Radio Patrycjusz jest bowiem raczej przedsięwzięciem non profit. Sam niekoniecznie mam „parcie na mikrofon”. Zależy mi jednak na realizacji samej idei z Waszą pomocą.

Stąd apel i prośba o współredagowanie forum i przygotowanie gotowych audycji, które można będzie umieścić pod własnym imieniem i nazwiskiem jako autorski podcast.

Misją „Radia Patrycjusz” jest prezentowanie i propagowanie wielonarodowej i wielowątkowej kultury, sztuki i historii Gdańska oraz ich promocja w wymiarze lokalnym i transgranicznym z wykorzystaniem globalnego medium, jakim jest Internet.
Wyobrażonym słuchaczem radia jest człowiek o zamiłowaniach kulturalnych i artystycznych, który nie znajduje propozycji dla swoich zainteresowań w funkcjonujących radiostacjach lokalnych.
Mottem działalności radia jest stwierdzenie: „Inni mają kulturalne kąciki, my mamy cały dom”i]
„Radio Patrycjusz” jest miejscem prezentacji nagrań gdańskich artystów muzyków, studentów Akademii Muzycznej i szkół muzycznych i gdańskiej muzyki w ogóle. Planuje także zapraszanie tych muzyków w celu prezentacji ich sylwetek, dokonań oraz wymiany poglądów na tematy związane dziedzinami przez nich prezentowanymi.
Radio Patrycjusz znajduje także miejsce dla prezentacji nagrań artystów lub zespołów związanych z Gdańskiem, zajmujących się piosenką poetycką, tzw. muzyką etniczną i jazzową.
Radio Patrycjusz jest także miejscem dyskusji o różnorakich zagadnieniach kultury i sztuki gdańskiej – tej współczesnej i tej historycznej. Stąd byłoby dobrze, gdyby w sposób kompetentny i interesujący mogli się tam wypowiadać gdańscy artyści, historycy, muzealnicy, pracownicy gdańskich uczelni itp.
W tym sensie „Radio Patrycjusz” pełni rolę edukacyjną i kulturotwórczą wobec tych osób, które odczuwają potrzeby w tym zakresie.

Jeszcze raz zapraszam do redagowania forum, przygotowania gotowych audycji, dostarczania materiałów do ich przygotowania itp., itd.
Liczę na życzliwość i wsparcie w realizowaniu tego przedsięwzięcia.

Kazimierz Zagórski
Załączniki
Rekomendacja.doc
W tym miejscu druk rekomendacji dla mojego projektu do pobrania.
(20 KiB) Pobrane 750 razy
Kazimierz Zagórski
Administrator

Powrót do O Radiu Patrycjusz.